Верификуван изведувач

Побарајте понуда

  Преку следната форма можете директно да го контактирате изведувачот.

  Пораката се испраќа само до изведувачот кој го гледате во моментов.


  Датум на настанот

  Префериран начин за контакт

  Мартија Станојковиќ Соло Артисти ПОП/РОК

  Мартија е родена на 7 април 2004 во Куманово, Македонија. Таа започнала да го развива нејзиниот музички талент кога имала само 5 години, приклучувајќи се на денс студиото “Ултра”. На 7 годишна возраст ја снимила својата прва песна „Пејачка ќе станам“ со која настапила на кумановскиот детски фестивал „Детелинка“

  Во текот на 2015 и 2016 година учествувала во регионалното музичко талент шоу „Пинкови ѕвездички“ каде го освоила второто место. Во јули 2016 била избрана да ја претставува Македонија на Детскиот избор за песна на Евровизија 2016 со песната „Love will lead our way“ која излегла во октомври 2016.

  Во септември 2015 го започнала своето учество во регионалното музичко натпреварување „Пинкови ѕвездички“ кое се одржувало во Белград, Србија во организација на Телевизија Пинк, каде постигнала голем успех. Во текот на десетте месеци колку што траело шоуто била еден од протагонистите и со својот неверојатен глас, шарм и сценски настапи успеала брзо да се наметне и да биде меѓу фаворитите за победа. Во суперфиналето одржано на 3 јули во кое останале само десетте најдобри натпреварувачи, го освоила второто место.

  Во својата музичка кариера, Мартија издаде 4 синглови, а истите ги понуди како комплетни со видео спот.

  Име на песната Текст Композитор Дата на излегување
  Love will lead our way Александар Масевски и
  Мартија Станојковиќ
  Александар Масевски октомври 2016.
  I don’t know your name Александар Масевски Александар Масевски мај 2017
  Те Сакам Александар Масевски Александар Масевски јуни 2018
  За сите нас Марко Маринковиќ Марко Маринковиќ и Иван Јованов ноември 2018

  > Додади оценка

  Имате коментар?

  Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *

  Изведба
  Вредност за цена
  Времетраење
  Професионалност