Верификуван изведувач

Побарајте понуда

  Преку следната форма можете директно да го контактирате изведувачот.

  Пораката се испраќа само до изведувачот кој го гледате во моментов.


  Датум на настанот

  Префериран начин за контакт

  Некст Тајм  е рок дуо од Скопје, Република Македонија.Дуото е составена од двајца браќа близнаци, Мартин и Стефан Филиповски. Стефан Филиповски  е фронтмен  на бендот како пејач, додека Мартин Филиповски свири гитара и пее придружен вокал. Дуото е само  познат со името Некст Тајм од почетокот на 2008 година; претходно беа дел од гаражни бендови и детски музички фестивали како Златно славејче и Сидо од битола. Со објавувањето на нивниот прв албум, исто така, наречен  Некст Тајм само за 8 месеци, тие стекнаа популарност и сега се важен дел од националната музичка сцена.

  Некст Тајм  е формиран во почетокот на 2008 година по потпишувањето со План Б продукција “. Помогнато од страна  на композитор и текстописец Јован Јованов, дуото издаваат својот прв сингл (“не верувам во тебе”) во мај, 2008 година. стиховите на песната беа напишани од Некст Тајм со Јованов како продуцент. “Не Veruvam Vo tebe” беше на врвот веднаш на повеќе национални топ листите и брзо беше хит кој ги издигна Некст Тајм  до врвот  на музичката сцена во Македонија.Во декември 2008 Некст Тајм го издадоа нивниот прв студиски албум,кој  беше испечатен во голем тираж,и истиот распродаден.   Со нивната професионална и сериозна работа Некст Тајм ги освојија речи си сите можни награди во Македонија, меѓу нив и Евровизиската круна. Тоа им ги отвори вратите за успех и надвор од границите на Република Македонија, а и се здобија со многу фанови или слушатели на нивната музика. Во нивната две годишна кариера имаат направено и два солистички концерти на кој можеше да се забележи огромна посетеност и атмосвера, тоа е уште еден податок колку Некст Тајм се прифатени и сакани во нашата држава. Имаат учество на повеке концерти надвор од границите на Р.Македонија, на покана на други евровизиски звезди, и освоено 3 место од публика на Бихачки фестивал во Босна и Херцеговина.

  И покрај тоа што не се дел од Музичка продукција, Некст Тајм почнаа со снимање на нивниот втор студиски албум кој е планиран да излезе во продажба на поцетокот на 2011,  а пред извесно време ги лансираа ,сингловите Рамо за плачење и Убава како најава за истиот ,  кој станаа вистински хитови кај малдите и повозрасните луѓе во нашата држава.

  > Додади оценка

  Имате коментар?

  Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *

  Изведба
  Вредност за цена
  Времетраење
  Професионалност