Верификуван изведувач

Побарајте понуда

  Преку следната форма можете директно да го контактирате изведувачот.

  Пораката се испраќа само до изведувачот кој го гледате во моментов.


  Датум на настанот

  Префериран начин за контакт

  Тони Андреев Соло Артисти POP/ROCK/EXYU/MAK

  МАКЕДОНСКИ ПОП АРТИСТ

  Младиот Тони Андреев, кој веќе и е одлично познат на публиката по своите настапи низ клубовите во нашата земја и учеството во македонското музичко шоу „Сите наши песни“, на неговиот официјален канал на „Yоutube“  го промовираше своето првенче „До мене, а толку далечна“.

  За песната беше изработен и спот кој е дело на Алек Тасевски од „Либеро бенд“.

  Музиката на песната е комплетно на Андреев, додека за текстот соработувал со Кристина Цонева, а за аранжманот со Драган Ристовски.

  -Со својата певливост и едноставност, верувам дека песната ќе ги освои и оние најпребирливите. Заедно со тимот вложивме премногу енергија да и подариме на публиката убава модерна песна, која ќе остане да се слуша. Оваа песна е нова страница во работата која најмногу ја сакам, музиката. Со нетрпение ги очекувам првите коментари после интернет промоцијата, вели Тони.

  Интервјуа на Тони:

  > Додади оценка

  Имате коментар?

  Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *

  Изведба
  Вредност за цена
  Времетраење
  Професионалност