Верификуван изведувач

Побарајте понуда

  Преку следната форма можете директно да го контактирате изведувачот.

  Пораката се испраќа само до изведувачот кој го гледате во моментов.


  Датум на настанот

  Префериран начин за контакт

  Beta House е бенд од Скопје формиран во 2009та година кој 5 години активно настапува во скопските и македонски клубови и фестивали. Формиран е од четворица другари кои претходно свират заедно во повеќе македонски бендови. Раде Кекеновски вокал и гитара, Стефан Стојчев бас гитара, Бодин Попов тапани и Александар Алексов – Балабанов гитарa.

  Во 2013 година бендот почна да работи на авторска музика под името BetaHouse и во јуни истата година е објавена првата авторска песна – Мона Лиза. Бендот продолжува со работа на својата музика и 6 месеци после првиот сингл го издава и вториот сингл за песната Емили за која е снимен и спот.

  “Емили” на Бетахаус бенд се задржа на врвот на топ листите на македонските радија повеќе од 3 месеци. Бендот моментално интензивно работи на својот деби албум.

  > Додади оценка

  Имате коментар?

  Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *

  Изведба
  Вредност за цена
  Времетраење
  Професионалност