Верификуван изведувач

Побарајте понуда

  Преку следната форма можете директно да го контактирате изведувачот.

  Пораката се испраќа само до изведувачот кој го гледате во моментов.


  Датум на настанот

  Префериран начин за контакт

  Brevis Band е музички состав од млади музичари кои во последните неколку години работат на преработка на Македонска Популарна музика и со своите преработки активно настапуваат во Скопје, но и ширум нашата држава.

  Ситуацијата која што не засегна сите, ја користиме за создавање на наша авторска музика, за која се надеваме дека ќе биде јавно прикажана и достапна за македонската публика, до крајот на оваа година. Нашите настапи се секогаш во живо и најчесто настапуваме со Македонска Популарна музика и Ex-Yu Pop Rock.

  Во бендот членуваат 6 млади музичари: Мартин Иванов (вокал); Никола Николовски (клавијатури); Трајче Илиевски (соло гитара); Димитар Михајловски (виолина); Ѓеорѓи Мицевски(тапани/перкусии); Бојан Дичоски (бас гитара).

  5.0 од 5.0
  Изведба 5.0
  Вредност за цена 5.0
  Времетраење 5.0
  Професионалност 5.0
  • Gjorgji Smilevski
   May 14, 2020 at 9:43 pm

   Дечките се стварно добри, внесуваат свежина на македонската сцена. Забавата е секогаш пуштена на максимум на нивните журки. Секоја чест, само напред!

   Ми се допаѓа 2
  • Emil
   May 14, 2020 at 9:43 pm

   Top ste samo napred

   Ми се допаѓа 2
  • Дејан
   May 14, 2020 at 9:39 pm

   Прв пат ги слушнав Бревис Бенд на приватна забава кај пријатели. Веднаш ми оставија впечаток на квалитетен и сериозен бенд и покрај тоа што станува збор за млада екипа. Изборот на песни им беше одличен: микс од преубави екс ју класици со некои од моментално популарните песни на нашата естрада. Оттогаш сум им редовен гостон на свирки, особено во Центар Бар, но исто така и надвор од Скопје.
   Ги препорачувам!

   Ми се допаѓа 2

  > Додади оценка

  Имате коментар?

  Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *

  Изведба
  Вредност за цена
  Времетраење
  Професионалност