Верификуван изведувач

Побарајте понуда

  Преку следната форма можете директно да го контактирате изведувачот.

  Пораката се испраќа само до изведувачот кој го гледате во моментов.


  Датум на настанот

  Префериран начин за контакт

  Dj Shorty P (Pancho | DNK) Соло Артисти ДЈ

  Tекстописец и автор на љубовни песни, хип-хоп и аренби диџеј, горд (аеро) дромец и навивач на МЗТ. Владимир Блажев – Панчо или Диџеј Шорти Пи е искрен и отворен соговорник, музички патриот кој од срце ја брани домашната музика и нејзините вредности, омилен кај колегите и колешките.

  Панчо стана резидент ДЈ во најпознатите и најголемите македонски и странски клубови, а потоа ја основа Sure Shotz Entertainment agency преку која во Македонија ги донесе најдобрите светски и балкански R&B артисти меѓу кои се: Edo Maajka, Connect, V I P, DJ Oli Doboli и многу други.

  DNK

  Како артисти со претходно музичко искуство и образование Андреј и Панчо се одлучуваат по кариерата во групите ТНТ (Андреј) и ОК Бенд (Панчо) да започнат заедничка кариера во 2001 година кога го пуштаат првиот сингл на ДНК-Девојка за везден за кој снимат и видео запис.

  Вториот сингл „ Благодарам однапред“ станува евергрин во македонската музичка ризница и освен на првиот албум „Пази дете“ кој ДНК го издаваат во 2005 година, се наоѓа и на новиот албум „Кажано е се“. Понатаму во годините што следуваат своето музичко искуство Андреј и Панчо го пренесуваат и на други полиња повторно поврзани со музиката.

  Целосната биографија на Панчо со ДНК, можете да ја прочитате на официјалната веб страна на групата (клик тука).

  Издвоени интервјуа со Панчо:

  На кафе со Владимир Блажев – Панчо
  Отворено со Панчо

  > Додади оценка

  Имате коментар?

  Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *

  Изведба
  Вредност за цена
  Времетраење
  Професионалност