Верификуван изведувач

Побарајте понуда

  Преку следната форма можете директно да го контактирате изведувачот.

  Пораката се испраќа само до изведувачот кој го гледате во моментов.


  Датум на настанот

  Префериран начин за контакт

  The Ringtones е музички состав кој што изведува разновиден странски но и македонски репертоар од забавни поп, рок, рокенрол, диско и ретро хитови.

  Составот е оформен во 2015 година и во него членуваат: Дина Јовановска (вокал), Симон Пеоски (гитара и вокал), Дарко Фотиновски (бас гитара), Кристијан Лафазановски (тапани) и Неврус Бајрам (гитара).

  Составот има настапувано на голем број манифестации од отворен и затворен карактер низ голем број на ноќни клубови, јавни простори на територијата на Македонија.

  Еден од попознатите изданија на бендот е проектот Македонски Шлагери кој се одржува веќе трета година во Public Room.

  > Додади оценка

  Имате коментар?

  Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *

  Изведба
  Вредност за цена
  Времетраење
  Професионалност