Александра Јанева

Александра Јанева

Category:

Product Description

Победник на музичкото шоу „Сите наши песни“ во 2013 година и на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ во 2013 и 2016 година.

Првата награда доаѓа на 18 годишна возраст со „Врати ми го сонцето“ – песна на Ристо Самарџиев и Владимир Дојчиновски Дојчин.

Досега има објавено 19 синглови и 11 видео-записи. Освен како изведувач, на дел од песните се потпишува и како автор и текстописец.

Вo 2019 година е дел од успешниот #PROUD тим на Евровизија во Тел Авив како придружен вокал на Тамара Тодевска.

– Двократен победник на Макфест
– Изведувач, автор, текстописец
– 19 авторски песни / 11 видео-записи
– Над 5 милиони прегледувања на YouTube

Reviews

There are no reviews yet.

Add Review

Add Review

Be the first to review “Александра Јанева”

Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *