Бумбари Бенд

Бумбари Бенд

Category:

Product Description

Бумбари бенд е музички бенд кој на македонската музичка сцена постои 26 години и во себе брои 7 членови. Нашата музичка биографија се состои од 2 музички  фолк албуми а во тек е смимањето на третиот албум.

Во годините наназад има голем број на јавни настапи како што се “Фолк фест Валандово”, ”Гоце Фест 2008”, неколку настапи на “Пастрмајлијада” во Штип, настапи ширум Европа, како и 5 турнеи со концерти во Австралија во 2007,2009,2010,2012 и 2014 година, каде салите секогаш беа преполни, а дружењата незаборавни.

Ке ги споменеме и семејните веселби на кои секој викенд стандардно сме присутни ширум Македонија како што се свадби, веридби, матурски и други прослави за кои стоиме на располагање.

Контакт телефони:
+38978410001 Тони Наумов
+38970574441 Лазар Наумов

Reviews

There are no reviews yet.

Add Review

Add Review

Be the first to review “Бумбари Бенд”

Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *