Група Зарина

Група Зарина

Category:

Product Description

Група Зарина е формирана во 2016 година и е составена следните 7 музичко образовани членови: Стефан Нестороски (хармоника и клавијатури), Стефан Богатиноски (ударни), Златко Петрушевски (саксофон и кларинет), Даниел Паункоски (вокал), Тони Арслан (виолина), Бојан Крстиновски (гитара и вокал), Ристе Трајаноски (бас гитара).

Со нашиот богат избор на инструменти и докажан квалитет, нудиме широка палета на различни видови музика како: македонска (народна, староградска, забавна), Ех  Yu музка, и странска популарна музика.

Посете го нашиот официјален Facebook профил и Youtube канал, кадешто ќе се уверите за нашиот квалитет.

Нудиме загарантирана забава за секоја Ваша свеченост (свадба, крштевка, роденден итн..).

Контакт: 075/648 – 422 – Стефан

Reviews

There are no reviews yet.

Add Review

Add Review

Be the first to review “Група Зарина”

Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *