Даниел Данн

Даниел Данн

Category:

Product Description

Македонски поп изведувач и автор.
Во соработка со Massive Sky Music, Gorilla Entertainment и M-Sol Records има издадено 20 сингла и 5 спота.

„Hit The Hits“ е платформата под која се препознатливи неговите настапи, каде заедно со неговиот бенд ги изведуваат најголемите домашни, балкански и странски поп/рок и денс хитови.  „HTH“ од неодамна добива и свои YouTube изданија кои може да ги погледнете на неговиот официјален канал.

ТИПОВИ НА НАСТАПИ
*акустични со инструментална придружба
*со целосна бендовска поддршка
*со ДиЏеј-ски сет
*милтимедијален концертен перформанс

ДИСКОГРАФИЈА
2019 – Завртив круг – Макфест
2017 – Need you tonight – (Marga Sol, Darles Flow ft.)
2016 – Sunshine – (Marga Sol ft.)
2015 – Бегај, бегај – Скопски фестивал
2015 – Да не те знам – Макфест
2012 – Хемија – со Маја Вукичевиќ
2012 – Ти ми требаш – со Горан Папаз
2011 – Сè што ми треба – Сунчане Скале
2011 – Створен да те сакам
2010 – Тотален фрик
2010 – На некој друг
2010 – Сила љубави – Српски радиски фестивал
2010 – Акција Реакција – Скопски фестивал
2010 – Сила на љубовта – Ремикс верзија
2009 – Сила на љубовта – Скопски фестивал
2009 – Губам од себе – Ремикс верзија
2008 – Сонувај мирно – Кампања на Меѓаши
2008 – Пријател – Макфест
2008 – Губам од себе – Охридфест
2005 – Имам сè – Макфест
2003 – Hero – Мелфест

НАГРАДИ
✪ 2011 – сребрена сирена (второ место), “Suncane Skale” (MNE)
✪ 2010 – 3то место, “Radijski Festival” (SRB)
✪ 2008 – 2ро место, “Охридски трубадури” (MKD)

Reviews

There are no reviews yet.

Add Review

Add Review

Be the first to review “Даниел Данн”

Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *