Екстра Бенд Скопје

Екстра Бенд Скопје

Category:

Product Description

Екстра Бенд Скопје е музички бенд кој постои на македонската музичка сцена повеќе од 10 години и во себе брои 6 членови. Во нивната музичка биографија имаат неколку авторски песни, голем број на јавни настапи како” Пиво Фест “, ” Пастрмајлијада “, ” Вино Скоп” и секако неизоставен дел се семејните веселби: – Македонски Свадби, Веридби, Матурски Прослави итн.

Во својот репертоар вклучуваат секаков вид на музика од Македонска народна и забавна музика, музика од поранешните ” ExYu” простори и многу безвременски светски хитови.

Контакт телефони:
076209127;
078538133;

Reviews

There are no reviews yet.

Add Review

Add Review

Be the first to review “Екстра Бенд Скопје”

Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *