Тони Андреев

Тони Андреев

Category:

Product Description

МАКЕДОНСКИ ПОП АРТИСТ

Младиот Тони Андреев, кој веќе и е одлично познат на публиката по своите настапи низ клубовите во нашата земја и учеството во македонското музичко шоу „Сите наши песни“, на неговиот официјален канал на „Yоutube“  го промовираше своето првенче „До мене, а толку далечна“.

За песната беше изработен и спот кој е дело на Алек Тасевски од „Либеро бенд“.

Музиката на песната е комплетно на Андреев, додека за текстот соработувал со Кристина Цонева, а за аранжманот со Драган Ристовски.

-Со својата певливост и едноставност, верувам дека песната ќе ги освои и оние најпребирливите. Заедно со тимот вложивме премногу енергија да и подариме на публиката убава модерна песна, која ќе остане да се слуша. Оваа песна е нова страница во работата која најмногу ја сакам, музиката. Со нетрпение ги очекувам првите коментари после интернет промоцијата, вели Тони.

Интервјуа на Тони:

Reviews

There are no reviews yet.

Add Review

Add Review

Be the first to review “Тони Андреев”

Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *