Фидбек Бенд

Фидбек Бенд

Category:

Product Description

Бендот е составен од 5 члена: Томислав Димовски (Соло Гитара), Игор Гудески (Тапани), Бобан Клењоски (Клавијатури и вокал), Стефан Петрушев (Бас Гитара), Јане Славов (Вокал)

Официјално постоиме од 2009 година и за овие години можеме да се пофалиме со настапи на голем број свадбени прослави, матурски вечери настапи во најпознатите дискотеки од сите градови во Р.Македонија, настапи како придружен бенд на познати тв емисии како Опуштено со Тони и Део, ФАЦИ и соработка со многу естрадни уметници од земјава и странство.

Сето тоа направи да се стекнеме со огромно музичко искуство и пред се да го збогатиме нашиот репертоар со музика од сите музички жанрови (македонска народна и забавна,yu хитови и странска музика).

Следејки го трендот на модерните свадбени прослави , покрај народната музика, особено внимание посветуваме на делот со забавна музика на свадбата каде што изведуваме познати евергрини од МК, YU и странската сцена, шпански и латино хитови.

Контакт: 078/243-640

Reviews

There are no reviews yet.

Add Review

Add Review

Be the first to review “Фидбек Бенд”

Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *