Happy End Band

Category:

Product Description

Happy End 🙂 – млади, амбициозни момци кои на своите настапи ја користат македонската поп музика и балканските хитови како главен адут за добра забава. Бендот постои од 2012 година и за овие 3 ипол години постоење има многубројни настапи низ клубови , кафичи , дискотеки и ресторани како во Скопје така и во повеќе градови во Македонија.

Одлична соработка и комуникација со публиката која со сигурност ќе ја докажеме на 26.12.2015 во арената “Борис Трајковски” како предгрупа на Милица Тодоровиќ и Адил.

Бендот состои 6 члена : Дамјан (тапани) ,Владимир (гитара), Илија (бас гитара), Игор (вокал) , Toше Тодор Петров (виолина) додека Никола (клавијатури) се приклучува кон крајот на 2014 година и за краток период се вклопува како да е присутен од самиот почеток.

Целиме на големо и се надеваме дека еден ден ќе ни се оствари заедничкиот сон , а тоа е наш солистички концерт со наши композиции. Секогаш тука за добра музика и уште подобра забава.

Booking agent

  • Игор – 070 / 656 – 522
  • Илија – 070 / 279 – 225

Reviews

There are no reviews yet.

Add Review

Add Review

Be the first to review “Happy End Band”

Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *