The Ringtones

Category:

Product Description

The Ringtones е музички состав кој што изведува разновиден странски но и македонски репертоар од забавни поп, рок, рокенрол, диско и ретро хитови.

Составот е оформен во 2015 година и во него членуваат: Дина Јовановска (вокал), Симон Пеоски (гитара и вокал), Дарко Фотиновски (бас гитара), Кристијан Лафазановски (тапани) и Неврус Бајрам (гитара).

Составот има настапувано на голем број манифестации од отворен и затворен карактер низ голем број на ноќни клубови, јавни простори на територијата на Македонија.

Еден од попознатите изданија на бендот е проектот Македонски Шлагери кој се одржува веќе трета година во Public Room.

Reviews

There are no reviews yet.

Add Review

Add Review

Be the first to review “The Ringtones”

Вашата email адреса нема да биде објавена. Задолжителни се сите полиња со *